Хмельнюк Валерій Якович

Іллічівський міський голова

Народився 16 січня 1945 р. у м. Дніпропетровську.

Освіта вища. У 1971 р. успішно закінчив Одеський державний університет (економіко-географічний факультет), у 1978 р. – Одеський інститут народного господарства (економічний факультет).

Свою трудову діяльність розпочав у 1962 р. електромонтажником Одеського заводу важкого кранобудування ім. Січневого повстання. Саме тут його оцінили не тільки як фахівця своєї справи, але й як сильну, неординарну особистість, спроможну бути лідером, вести за собою, як принципову і щиру людину. З 1969 р. – на керівній партійній та комсомольській роботах в Одеській області. У 1991-1992 рр. – депутат Верховної Ради України, член комісії з питань планування, бюджету, фінансів і цін.

Ділові та особисті якості, чітка та цілеспрямована діяльність, мудра кадрова політика, великий досвід роботи з людьми допомогли йому у 1994 р. із значним відривом від опонентів перемогти на виборах на посаду голови ради м. Іллічівська. Повернувшись до міста, він активно займається проблемами його розвитку, особливо роботою транспортних підприємств. Обирався на посаду міського голови тричі – у 1994, 1998 та 2002 рр.

Керівник нашого часу, з сучасним мисленням, знанням законів ринкових відносин, глибоким знанням економіки. Постійне спілкування з населенням міста, урахування пропозицій виборців, прагнення зробити Іллічівськ містом з “європейським обличчям” сприяють зростанню довіри і авторитету мера. Великий досвід у цьому він одержує як член делегації України в Конгресі місцевих та регіональних влад Європи. Іллічівці знають свого мера як людину небайдужу, активну, яка не визнає безвихідних ситуацій.

“Найприємніше у роботі – досягнення конкретних результатів своєї праці.

Мета життя – благополуччя людей.

Життєві принципи – скромність, порядність, вірність.

В людях ціную порядність, сумлінність, доброзичливе відношення до людей.

Одружений. Дружина, Хмельнюк Тетяна Федорівна – педагог. Дочка, Хмельнюк Ірина Валеріївна – лікар.

Захоплення – поезія і спорт”.

Нагороджений орденом Трудового Червоного Прапору, відзнакою Президента України – орденом “За заслуги” ІІ і ІІІ ступенів, 9-ма медалями.

Заслужений працівник транспорту України.